Aktualności-Informacje

Witaj na blogu Sapera !

Istotą jego powstania i motywem przewodnim istnienia jest przybliżenie ważnych problemów prawnych, dotyczących poszukiwań skarbów w Polsce. Rozwieję więc nieco mitów.
Będę pisał o współpracy z archeologami i instytucjami państwowymi, oraz o różnych sytuacjach z tej współpracy wynikających ( tak miłych, jak i przeciwnie).
Jednym słowem pokażę wam o co w tym wszystkim chodzi. 

Nie będziemy się jednak spieszyć. Publikowane teksty pojawiać się będą w swoim własnym, spokojnym tempie.
Wiele spraw się ciągnie. Różne problemy wymagają rzetelnego zbadania, konsultacji prawników, czy choćby oczekiwania na kolejne z rzędu pisma i reakcje urzędników. Dodatkowo mój prywatny świat jest równie absorbujący i wymagający innych poświęceń, choć cały czas związany z poszukiwaniami skarbów, to i tak proszę o cierpliwość i wielką wyrozumiałość.
Jeżeli któraś z moich publikacji stanie się dla Ciebie przydatna, lub zwyczajnie interesująca i chciałbyś żeby podobnych treści pojawiało się więcej, możesz to odzwierciedlić w najbardziej praktyczny sposób. Wspomóż moją wirtualną działalność wysyłając drobną kwotę „na kawę” -nr konta :

Artur Troncik PKO BP INTELIGO 50 1020 5558 1111 1654 9140 0039 „na kawę”

– wiadomo że pisanie po nocach „kawy” wymaga 😉 Z góry bardzo dziękuję za wsparcie.
Zachęcam również do dzielenia się ze mną  krytycznymi uwagami dotyczącymi bloga, oraz dziękuję za wszelkie wskazówki.

PS. tak na prawdę pijam Yerba Mate i każdemu polecam ten specyfik. 

Saper

 

Tymczasem pragnę bardzo podziękować Panom:

Krzysztof Graczyk „Szary Wilk” –   http://szarywilk.com/ Podróże te małe i te duże.

Hubert Watkowski     –   http://eksploratorium.eu/  Poszukiwania, testy, porady.

Bez pomocy tych osobników nie okiełznał bym tego wirtualnego świata. Dziękuję za wiele cennych wskazówek oraz za bezpośrednią pomoc.

 

—————————————————————————————

Aktualnościach i informacjach  zamieszczać będę informacje o przygotowywanych tematach oraz o tym co się aktualnie dzieje ważnego. Będzie to swojego rodzaju mój dziennik aktywności.

W tym momencie na Blogu znajdują się następujące działy:

Archeologia – trudna miłość

Dział obejmie tematykę archeologów, poszukiwaczy, współpracy pomiędzy tymi grupami. Postaram się nieco poruszyć takie pytania: Gdzie leży problem? Kto kogo i za co obwinia- po czyjej stronie leżą argumenty ?Współpraca, przekręty, skala zniszczeń?.

Legalne poszukiwania- co i jak 

Tutaj z kolei postaram się przybliżyć tematykę legalnego poszukiwania „skarbów”. Wyjaśnić wiele legend dotyczących prawa, oraz postaram się najprościej jak się tylko da wytłumaczyć jak pozałatwiać sobie potrzebne pozwolenia i zgody. No i najważniejsze jak się zachować podczas odkrycia różnych przedmiotów, by nasza pasja miała sens dla ogółu a zwłaszcza dla nauki.

Walka trwa

Dział poświęcony najważniejszym i najpilniejszym do załatwienia w temacie naszego „bublowatego” prawa zagadnieniom,  których ni jak nie możemy odpuścić.

Pytamy urzędników – odpowiedzi

Tu zamieszczać będę różnego rodzaju wyniki z przeprowadzonych akcji i przedstawiać będę ich efekty. Będzie to zbiór różnego rodzaju pytań i odpowiedzi głównie dotyczących szeroko pojętych poszukiwań i odpowiedzi urzędników. Zapewne ktoś z Was może trafić na nurtujące go pytanie i tym samym może odnajdzie w końcu oczekiwaną odpowiedź, a może po prostu w końcu zobaczy jaką wiedzą dysponują urzędnicy w temacie prawa którego sami są reprezentantami.

Nie warto kisić ważnych informacji dotyczących naszej pasji, dziel się pasją dziel się wiedzą.

 

——————————————————————————————————–

 

Komentarze są wyłączone.