O mnie

 

Brygada

Szukam(y) od zawsze i nie ma dla mnie znaczenia czy to złote importy rzymskie sprzed prawie 2 tyś lat, meteoryty, zatopione czołgi, czy też pozostałości po Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych – szukam zawsze z tą samą pasją, pasją odkrywcy.

Zbuntowałem się i podjąłem walkę, ponieważ chcąc być od dawna LEGALNYM poszukiwaczem widzę jak wielkie kłody, czasem nie do przejścia dla zwykłego zjadacza chleba, rzucają niezorientowani w przepisach prawa urzędnicy, często też robią to celowym działaniem, a próby zwrócenia im uwagi kończą się tym że człowiek staje się po prostu ich wrogiem. Mając w ręku takie narzędzie jak źle skonstruowane definicje prawne zabytku czy zabytku archeologicznego, oraz wiele innych „wydumek” ustawy  o ochronie zabytków, mogą z każdego pasjonaty w dowolnym momencie zrobić Niszczyciela Dziedzictwa Narodowego by finalnie napiętnować go w mediach, a czasem za pomocą tych samych definicji, urzędnicy Ci mogą w magiczny sposób coś wpisać do rejestru , a gdy zaistnieje potrzeba, to mogą  TO z rejestru wypisać.

Nie zgadzam się z urzędniczą nieznajomością podstaw prawa i walczę z tym. Walczę z tymi urzędnikami i naukowcami, którzy dla własnego „widzi mi się”, lub z czystej niewiedzy, niszczą prawdziwych pasjonatów.

Walczę o normalne i klarowne prawo dla każdego poszukiwacza-pasjonaty w imię dobra nauki w tym kraju.

Masz pytanie?   Pisz na maila.

Chcesz coś podpowiedzieć?  Pisz na maila.

A może masz uwagi ? Tym bardziej pisz na maila.

Nie podoba Ci się to co robię ?    To możesz sobie potupać nogami.

 

saperu@interia.pl

Artur Troncik -Saper

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.